خدمات درمانی
دارالشفاء حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف
ارائه ی خدمات درمانی و تخصصی و فوق تخصصی و استفاده ی حداکثری از ظرفیت دارالشفاء حضرت مهدی «عج» و توسعه ی خدمات
مجموعه دارالشفاء از دهه 70 با همت خیرین و حمایت های تولیت و مسئولین محترم مسجد مقدس جمکران در راستای ارائه خدمات درمانی به زائرین و مجاورین راه اندازی شده است. از ابتدای فعالیت این مجموعه ارائه خدمات درمانی در سطح عمومی بطور کامل انجام می شده است، بتدریج اقدامات لازم جهت راه اندازی بخش های تخصصی شروع شده است، در این راستا حضور پزشکان متخصص افتخاری از تهران و دیگر شهرها موجب دلگرمی مسئولین و نتیجه بخش بودن برای بیماران و همچنین ارتقاء سطح درمانگاه گردید.
با توجه به افزایش زائرین و نمازگزاران و با نگاه ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی به بیماران و مراجعین موضوع احداث دارالشفاء با ظرفیت  مناسب و شرایط مساعد جهت ارائه خدمات درمانی به نسبت کامل در برنامه کاری قرار گرفته و با همت خیرین معزز بنای دارالشفاء جدید شروع و با حمایت و اقدام تکمیلی حضرت آیت ا… العظمی مکارم شیرازی و پیگیری مستمر تولیت و مسئولین مسجد مقدس در سال 94 ساختمان جدید در سالروز پرخیر  و برکت منجی عالم بشریت افتتاح و به بهره برداری رسید.
پس از افتتاح و شروع بهره برداری با دستور تولیت محترم، هیأت مدیره ای متشکل از مسئولین مرتبط و افراد متخصص و صاحب نظر تشکیل گردید.
با عنایت به اهداف تعریف شده مبنی بر توسعه کمی و کیفی خدمات درمانی تخصصی اقدامات قابل توجهی انجام پذیرفت که نتایج آن ها در جداول و نمودار عملکرد گویا می باشد.
طبق آمار موجود در حال حاضر ماهانه بیش از 20000 مورد نفر خدمات به مردم ارائه می گردد که خود نشان از افزایش بخش های تخصصی  و اعتماد مردم و مراجعین به این مرکز درمانی می باشد.
فعالیت بخش های فوق تخصصی از قبیل بخش های اعصاب و روان، بیماری های مغز و اعصاب، جراحی مغز اعصاب، بیماری های کلیه(نفرولوژی)، گوش و حلق بینی (ENT)، فوق تخصص زنان و زایمان و بریناتولوژی(جنین شناسی) قلب و عروق و همچنین افزایش فعالیت بخش های تخصصی خدمات و پاراکلینیک از قبیل: آزمایشگاه، سونوگرافی، اکوکاردیوگرافی قلب، نوار مغز، تست ورزش، رادیو لوژی ، فعالیت همه روزه ی دندانپزشکی و… از جمله اقدامات جدید و تکمیلی در راستای ارائه خدمات درمانی به مردم شریف قم، شهرهای همجوار و زائرین و نمازگزاران عزیر می باشد.
نکته ی قابل توجه فعالیت بخش فوق تخصصی زنان برای اولین بار در استان می باشد که موجب شده است بیماران نیازمند به اقدامات درمانی فوق تخصصی از مراجعه به تهران و صرف هزینه هنگفت بی نیاز گردند.
طبق اهداف تدوین شده و برنامه ریزی انجام شده امیدواریم همچنان در توسعه بخش های تخصصی و فوق تخصصی قدم بردایم و ان شاءا.. با حمایت های تولیت محترم و دستگاه های تأثیرگذار بتوانیم حداقل دو یا سه خدمت فوق تخصصی ویژه با برند مسجد مقدس جمکران دائر نماییم.
ارائه انواع خدمات پزشکی عمومی و تخصصی
دارو خانه شبانه روزی
آدرس: ضلع غربی مسجد مقدس جمکران ابتدای بلوار پیامبر اعظم صلی الله علیه و اله

تمامی حقوق این وبگاه متعلق به مسجد مقدس جمکران می باشد.